WELLBEING - TKANINY NATURALNE

WELLBEING - TKANINY NATURALNE

Noszenie ubrań z naturalnych tkanin, takich jak bawełna, len czy jedwab, przynosi wiele korzyści dla naszej skóry. Przede wszystkim, naturalne tkaniny są delikatne i miękkie dla skóry, co zapobiega podrażnieniom i alergiom. Ponadto, naturalne włókna oddychają, czyli pozwalają na swobodny przepływ powietrza, co zapobiega nadmiernemu poceniu się i przegrzewaniu się ciała.

Z kolei noszenie ubrań z tkanin syntetycznych, takich jak poliester czy nylon, może negatywnie wpływać na naszą skórę. Syntetyczne włókna nie przepuszczają powietrza, co prowadzi do nadmiernego pocenia się i podrażnień skóry. Ponadto, materiały syntetyczne mogą powodować uczucie swędzenia i podrażnienia skóry, zwłaszcza u osób o skórze wrażliwej.

SZKODLIWE BARWNIKI 

Warto także wspomnieć o szkodliwości barwników używanych w fabrykach ubrań poza Unią Europejską. Niektóre z tych barwników zawierają substancje chemiczne, takie jak azoicyklowe barwniki, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Regularna ekspozycja skóry na działanie takich substancji może prowadzić do zaburzeń hormonalnych, alergii skórnych czy nawet zwiększać ryzyko rozwoju raka.

Dlatego, aby dbać o swoje zdrowie i skórę, warto wybierać ubrania z naturalnych tkanin oraz sprawdzać, jakie substancje chemiczne zostały użyte podczas produkcji ubrań. W ten sposób możemy minimalizować ryzyko wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych związanych z ubraniami, jakie nosimy.

Nasza marka odzieżowa zdecydowanie stawia na jakość i wartość, dlatego korzystamy wyłącznie z naturalnych tkanin, których dostawcy produkują na terenie Unii Europejskiej. Dzięki temu mamy pewność, że materiały, z których tworzymy nasze kolekcje, są wysokiej jakości i produkowane w zgodzie z normami europejskimi.

JAK O CIEBIE DBAMY?

Dbamy o każdy detal naszych ubrań, aby nasi Klienci mogli cieszyć się nie tylko wygodą noszenia, ale również estetyką i trwałością naszych produktów. Dzięki korzystaniu z naturalnych tkanin, nasze ubrania są miękkie w dotyku, przyjazne dla skóry i pozwalają skórze oddychać, co przekłada się na komfort noszenia przez cały dzień.

Jesteśmy dumni z faktu, że NUES dba o Klienta nie tylko poprzez oferowanie wysokiej jakości produktów, ale również poprzez etyczne podejście do produkcji i wyboru dostawców.

Szanujemy naszych Klientów i ich potrzeby, przykładamy dużą wagę do jakości naszych produktów oraz do relacji z naszymi Klientami i kontrahentami. Swoją wartość budujemy na szczerości. Kupujemy tkaniny tylko ze sprawdzonych źródeł, tylko z terenu Unii Europejskiej. Nasze ubrania są ręcznie szyte w małej szwalni w Warszawie. Godnie wynagradzamy naszych kontrahentów i tworzymy z nimi trwałe relacje. 

NUES buduje swoją wartość stawiając na odpowiedzialną produkcję, komunikację z Klientem i szczerość. Tworzenie mody to nasza pasja. Jednak nie zapominamy, że w modzie liczy się nie tylko piękno. Podstawą jest najwyższa jakość i dbałość o zdrowie, bo odpowiedzialna moda wspiera wellbeing :)

Powrót do bloga