JAK NOSZENIE KIMONA WPŁYWA NA SAMOPOCZUCIE?

JAK NOSZENIE KIMONA WPŁYWA NA SAMOPOCZUCIE?

 

Wyobraź sobie ważną uroczystość z Twojego życia. Ślub przyjaciółki, kuzynki, a może Twój własny? Przygotowania czynione od wielu tygodni, wybór sukienki, butów, fryzury. Maseczki na twarz i płatki pod oczy. No i koniecznie manicure. W dniu imprezy fryzjer, potem staranny, wieczorowy makijaż. Jeszcze tylko spryskujesz się ulubionymi perfumami i wychodzisz z domu.

Czujesz się jak milion dolarów!

Widzisz pełne aprobaty spojrzenia mijanych ludzi. Twój chód jest pewny, Twoje oczy błyszczą, wiesz jakie wywierasz wrażenie! Jesteś piękna, w tej chwili możesz wszystko! Jesteś silna i sprawcza!

A gdyby tak osiągnąć taki efekt bez wielogodzinnych, żmudnych przygotowań? Na co dzień, bez wysiłku, nawet w domowym zaciszu? 

To łatwiejsze niż Ci się wydaje! Chociaż "nie szata zdobi człowieka", to nie od dziś wiadomo, że to, co mamy na sobie wpływa na nasze samopoczucie. Nasz STRÓJ kształtuje nasz naSTRÓJ. A odpowiedni dobór kolorów może wpłynąć na poprawę humoru!

Zatem jak, jednym gestem, możesz odmienić swój wygląd? Jak sprawić, by trakcie zabieganego poranka poczuć się jak królowa? Jak nastroić się na dzień pełen wyzwań, popijając poranną kawę?

Odpowiedź jest prosta: załóż kimono. A poznasz jego moc. Niektórzy twierdzą, że kimono to stan umysłu. Ja się z nimi w pełni zgadzam!

DLACZEGO KIMONO?

Japońskie kimono damskie. Ubranie, za którym stoją setki lat tradycji, miliony kobiecych doświadczeń i historii. Trudno o bardziej uniwersalny, wygodny, a zarazem wytworny strój. Towarzyszył japońskim kobietom podczas pracy i wypoczynku, w codziennych chwilach i najważniejszych ceremoniach. Uniwersalizm wpisany jest w koncepcję kimona. 

Bo kimono to nie tylko szata. To nie chwilowa moda. To styl życia!

Nie musisz jednak zaraz zostawać gejszą, by móc brać z kultury noszenia kimon to, co najlepsze! 

Skorzystaj z dobrodziejstwa zeuropeizowanej wersji kimona. Na co dzień przewiąż je krótszym i cieńszym paskiem. Gdy szykuje się większe wyjście - dwukrotnie opleć tułów ozdobnym pasem do kimona, z przodu zawiąż kokardę. I gotowe!

Od razu po założeniu kimona poczujesz się cudownie! Jego krój podkreśli dokładnie to, co warto podkreślić w damskiej sylwetce. Czujesz się więc pewnie. Zarazem elegancko i na luzie. Czy nie tego wymagamy od idealnego stroju?

Otul się kimonem od NUES i poczuj magię!:)

Powrót do bloga